tr
Книжки
Salih Seçkin Sevinç

Her Şeyin Başı Blog

Ersin Çelikцитує3 роки тому
İnternette içeriği üreten bizleriz. Hele sosyal medya platformları (bunlara bloglar da dahil), içine bir şey koymadığımız sürece boş, terk edilmiş şehirlerden başka bir şey değiller.
Ersin Çelikцитує3 роки тому
Kalın ya da italik vurguları olmayan ve sonu gelmeyen paragraflar her zaman okuyucularınızın ilgisini kaybetmeye mahkûmdur.
Ersin Çelikцитує3 роки тому
Arama motorları için içerik üretmeyi bırakıp insanların ihtiyaçları için içerik üretmeye odaklandığınız andan itibaren sadece arama motorlarının değil, insanların da baş tacı olacaksınız.
Ersin Çelikцитує3 роки тому
Google’ın sağladığı bir servis olmasıdır. Bu sayede içerikleriniz Google’ın daha çok sevgisini kazanır. Blogger’daki tüm geliştirmeler Google tarafından yapılır. Dışarıdan hiçbir uygulama geliştirici Blogger’a müdahale edemez. Maalesef bu platformun tek handikapı kendi sunucularınızda ve kendi alan adınızın altında hizmetlerini kullanamamanızdır. Ancak satın aldığınız bir alan adını (Örn: salihseckinsevinc.com) http://salihseckinsevinc.blogspot.com adresine yönlendirebilirsiniz. Böylece kendi alan adınızla insanlar sitenize girmeye devam eder.
Bugün Blogger çatısı altında bir blog açmak isterseniz 15 GB yerinizi—zamanla bu artabilir—ister Gmail hesabınızda ister Blogger hesabınızda ya da herhangi bir Google servisinde dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
Davut Yılmazцитує2 роки тому
Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey Twitter için “Temporary Autonomus Zone”14 tanımını kullanmıştır. Yani insanların belirli heveslerini gidermek için takıldıkları geçici deşarj alanı.
Ersin Çelikцитує3 роки тому
Phoster60
Canva’ya benzer bir uygulama, ama iOS mobil ve tabletlerde çalışıyor. Kare, dikdörtgen ve A4 formatında hazır temalardan yola çıkarak banner’lar hazırlamanızı sağlayan Phoster’da bütün temalar düzenlenebilir halde sizi bekliyor.
Ersin Çelikцитує3 роки тому
Jpegmini59
Blogunuz için hazırladığınız görsellerin kalitesinden ödün vermeden dosya büyüklüğünü küçültmek
Ersin Çelikцитує3 роки тому
Haikudeck54
Bu servisin esas görevi aslında web’de sunum hazırlamak, ama ben çok daha farklı bir amaç için kullanıyorum. Görseller üzerine manşet atmak. Haikudeck size web üzerinde ilham verici sunumlar hazırlamanız için kolay kullanımı olan bir arayüz ve ücretsiz görsel bir arşiv sunuyor.
Bu sayede tıpkı Womenshealth
Ersin Çelikцитує3 роки тому
Evet, ana akım sosyal medyada yapmanız gerekenleri yaptınız. Paylaşımınızın insanlar tarafından tıklanarak okunduğunu ve yaptığınız çalışmaların işe yaradığını gözlerinizle gördünüz. Tebrikler! Fakat genelde herkesin unuttuğu ve esas önemli olan noktayı atladınız.
Hakkında yazı yazdığınız kurum, kişi, marka, dernek her neyse bu yazıyı doğrudan onlarla paylaşmak! Yani içeriğinizde bir çikolata markasından bahsediyorsanız bu yazınızı o markanın ilgili pazarlama birimine bir şekilde ulaştırmanız gerekiyor.
gsavkliцитує3 роки тому
5. Hikâye anlatmayı çok severim
Ersin Çelikцитує3 роки тому
Google’ın Sitemaps isimli bir aracı var. Bu araç aslında bir mutabakat formu gibi. Google’ın Webmaster Tools’una36 (Web Yöneticileri) mutlaka kayıt olun ve sitenizi burada tanımlayın. İleride yapacağınız analizler ve Google’ın size vereceği geribildirimlerle site sağlığınızı sürekli ölçebileceksiniz. Ayrıca bu sayede site haritanızı düzenleyerek Google’ın sitenizin tüm
Ersin Çelikцитує3 роки тому
Başarılı bir makale 800-1200 kelime arasında olmalıdır. Bir video blog siteniz varsa bile her videonun altına en az 2-3 paragraf o videodaki içeriği tanımlayacak yazılar yazmanız gerekir.
fb2epub
Перетягніть файли сюди, не більш ніж 5 за один раз